Vítejte v domě upírů (03)

26. prosince 2016 v 15:00 | Rois |  Kapitolky
Uhm... Tohle se začíná zvrtávat a ubírat směrem, kterým jsem nechtěla x'D

Postavy
: Versailles Philharmonic Quintet a readers (smyšlené postavy)
Fanfiction: Versailles Philharmonic Quintet
Varování: ---
Anotace: Po smrti otce, matka posílá sedmnáctiletou Loreen a patnáctiletého Teru za příbuznými do Francie. Už po cestě do starého sídla si chlapec všímá podivných věcí, podivného a, čím blíže byli sídlu, tím více poplašeného chování. Věčně zatažené závěsy jen posilují jeho a sestřino podezření...Jídelna byla dlouhá místnost. V jejím středu stál stůl z ebenového dřeva a u něj vyřezávané židle, s červenými posedlými a opěradly. Bylo tam více židlí, než bylo členů domácnosti a na stole bylo hodně jídla.
Poslední přišli ke stolu právě Loreen, Teru a Pierre. Hrabě Kamijo klidně vstal a pokynul jim, aby se posadili. Potom se odněkud vynořilo služebnictvo a začalo pokládat jídlo na talíř. Chlapce děsilo, jak žádný ze služebnictva, tedy, až na Igora, nereagoval a jen plnili rozkazy. Jejich oči byly podivně prázdné, podivně červené. Rozhodně to nebyla obvyklá barva lidských očí.

"Je to výborné," ticho přerušil Hizaki. Oči mu skoro svítily nadšením a jemně se olízl rty.
Na talíři bylo přede všemi položeno Foie gras*. Loreen se usmála. Teru tenhle předkrm miloval, i když ona nebyla jeho fanoušek moc nebyla.

Večeře pokračovala v klidném duchu. Rodina se mezi sebou moc nebavila, Yuki občas zvedl oči k hraběti, ale ten držel oči neustále skloněné. Zvedl je až když se vedle něj vynořila drobná služka a podávala mu neprůhledný kalich. Na krátko se jí zahleděl do očí, dívka se potom otočila a rychlým krokem odešla.

"à la vôtre,*" pokynul hrabě svým sourozencům.
Loreen byla trochu zmatená, protože jí, Teruovi a jejich kočímu nebyla žádná speciální sklenice nabídnuta. Nezvedla proto ani tu s vínem, která stála před ní a mlčela.
Zbytek šlechty popřál stejnou větou a napili se společně.
Když kalichy odložili, byly prázdné. Služebníci je ihned poslušně odnesli, bez jakéhokoliv dotazu, jestli se jejich páni nechtějí napít ještě jednou.
Jasmine se pousmál a otřel malou skvrnku na Hizakiho tváři. Tiše mezi sebou zašeptali a zasmáli se jakémusi soukromému vtipu.
Potom už se nic neobvyklého nestalo.

***

Pierre nemohl spát. Vydal se proto potichu do stáje. Byla obrovská, jako všechno na hradě. Dýchala klidem, voněla slámou, koňmi a dřevem. Zvířata ještě nespala, asi žrala své večerní krmení. Přesto, když kočí vešel do stáje, zvědavě zvedli hlavy a vystrčili je z boxů.
Při hledání svých běloušů napočítal třináct vraníků, dva hnědáky a jednoho ryzáka s obrovskou bílou skvrnou kolem levého oka. Bělouši stáli úplně vzadu, ale ve velkých boxech.
"Ahoj Blesku," oslovil muž prvního bělouše šeptem a pohladil ho nose.
"Líbí se vám tady? Koukám že vody máte hodně, sena habaděj. A slámy, jéjé, to by se vám dvěma nikdy ani nesnilo co?" Drbal ho dál.
Hřebec klidně přežvykoval a sledoval svého pána. Byl spokojený, na rozdíl od druhého hřebce. Princ nervózně přešlapoval v boxe. Nelíbilo se mu tam od prvního okamžiku. Ano, Princ byl ten hřebec, který se vzepjal na zadní a řehtal, když se Igor objevil ve dveřích.
"No, tak dobrou noc kluci," usmál se a klidně vyšel ven.

Cosi zahlédl u lesa. Musel si promnout oči a sledoval zvláštní osobu, která přecházela na hranici lesa.
"Haló? Kdo je to?" zavolal. Možná trochu po zvyku. Osoba se na něj podívala. Pierre trochu ucukl, když viděl její oči. Zlaté, zorničky protáhlé. Rozhodně to nebylo nic lidského...
"Kdo jste?" kočí udělal ještě pár kroků k lesu.
"Jdi!"
Pierre uskočil na stranu v čas, když se kolem něj prořítil obrovský pes. Mohl být vysoký jako poník!
Osoba v lese vycenila zuby, opravdu vycenila zuby jako zvíře, ale pak se otočila a uprchla. Pes se, vrtíc ohonem, vracel ke svému majiteli. Na schodech stál hrabě Kamijo a jeho ledově modré oči se upíraly k lesu.
"Měl by jste se vrátit do hradu. Oba potřebujeme trochu spánku, Pierre," usmál se na něj hrabě nakonec...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 28. prosince 2016 v 17:50 | Reagovat

Líbí se mi, že i když vím, co je těch pět zač, stejně je to tak tajemné a napínavé :33 Těším se na další díly :)

2 Rois Rois | 30. prosince 2016 v 8:14 | Reagovat

[1]: Nejsem si úplně jistá, jestli budeš spokojena s jejich charaktery v dalších dílech, ale budu v to pevně doufat... "^^
(a pokusím se to moc nezkonit)

3 Queeny Queeny | 14. května 2017 v 21:41 | Reagovat

Jídelna alá Alois Trancy? :D *mobil jí chtěl Trancyho změnit na Jiráska TwT*

Každopádně... mám Kočího ráda :D dom't kill him please xD

4 Rois Rois | 17. května 2017 v 13:50 | Reagovat

[3]: No, myslela jsem na ní :-D *zlý mobil :D*

Mnóóóó... :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama